Strona Główna - Usługi - Przekształcenie i zakładanie spółki

Przekształcenie i zakładanie spółki


Przekształcenie spółki

Kancelaria L&I Legal od lat świadczy pomoc przedsiębiorcom chcącym zoptymalizować formę prowadzonej działalności gospodarczej. Samodzielne przekształcenie spółki z uwzględnieniem wszystkich przepisów prawnych bywa skomplikowane i czasochłonne. Konieczne jest do tego opracowanie specjalnego planu oraz uzyskanie jego akceptacji. Choć od 1 marca 2020 r. procedura przekształcania spółki akcyjnej została uproszczona, gdyż wspólników zwolniono z obowiązku angażowania w ten proces biegłego rewidenta, nadal pozostało wiele formalności, do których potrzebna jest biegła znajomość przepisów Kodeksu Spółek Handlowych. Skorzystanie z pomocy naszej kancelarii to nie tylko możliwość wyręczenia z kłopotliwych formalności, ale także uzyskania porady dotyczącej przekształcenia spółki w formę najbardziej korzystną podatkowo. Prowadzimy proces przekształceniowy od początku do samego końca oraz dbamy o kompleksowy nadzór nad sprawozdawczością w zakresie przekształcenia spółki, wysyłając stosowny wniosek do KRS oraz dopilnowując, aby podmiot został wykreślony ze starego rejestru i wpisany do nowego.


Zakładanie spółki

Zdajemy sobie sprawę, że zakładanie działalności gospodarczej i związany z tym wybór rodzaju spółki bywa trudny dla początkującego przedsiębiorcy. Przepisy prawne dopuszczają istnienie wielu rodzajów spółek, a każda pociąga za sobą inne korzyści i możliwości. Aby sprawnie przejść proces decyzyjny i wybrać formę działalności, która będzie najodpowiedniejsza w Państwa sytuacji, dobrze jest skorzystać z pomocy osób zorientowanych w tym obszarze. Polecanych specjalistów do spraw wyboru formy spółki znajdą Państwo w naszej kancelarii. Pomożemy nie tylko w przemyślanym wyborze formy prawnej działalności, ale również w całym przebiegu procedury zakładania spółki. Dzięki naszemu fachowemu wsparciu, proces zakładania spółki przebiegnie sprawnie, a Państwo będą mogli rozpocząć prowadzenie działalności w możliwie najkrótszym czasie. Nasza pomoc jest również gwarancją, że wszelkie formalności zostaną dopełnione w sposób poprawny i w pełni zgodny z przepisami prawa, przez co nie będą Państwo narażeni na konsekwencje z tytułu błędnego opracowania dokumentacji lub niespełnienia wymagań prawnych.


Przekształcenie i rejestracja spółki – pomoc

W ramach pomocy w przekształceniu lub rejestracji spółki, nasi specjaliści oferują:

  • pomoc w wyborze najbardziej optymalnej formy prawnej działalności, czyli formy korzystnej z punktu widzenia opodatkowania i innych wymogów,
  • przygotowanie wszelkiej niezbędnej dokumentacji, np. wewnętrznych uchwał czy umowy spółki, z pełnym dopasowaniem jej do profilu działalności oraz preferencji przedsiębiorcy,
  • poprowadzenie procesu przekształcenia spółki lub założenia spółki od A do Z, przy czym specjalizujemy się zarówno w rejestracji spółki w sposób tradycyjny jak i w tworzeniu spółek przez internet, dzięki czemu proces możliwy jest do przejścia nawet w mniej niż tydzień.

  • Zapraszamy do konsultacji oraz skorzystania z naszej pomocy w założeniu lub przekształceniu spółki.


    Zapytaj co możemy zrobić dla Ciebie