Strona Główna - Usługi - Piramidy finansowe

Piramidy finansowe


Piramidy finansowe

Amber Gold czy Bezpieczna Kasa Oszczędności Lecha Grobelnego to tylko przykładowe piramidy finansowe, które co jakiś czas atakują polskie i zagraniczne rynki. Celując w uśpioną czujność inwestorów, w wielu przypadkach skutecznie zwabiają one fałszywą możliwością pozyskania wysokiego zysku w stosunkowo krótkim czasie. Jeśli i Państwo stali się ofiarą oszustwa jakim jest piramida finansowa, Kancelaria L&I Legal jest w stanie pomóc w odzyskaniu utraconych pieniędzy.


Piramida finansowa – prawne aspekty

Rosnąca stopa bezrobocia czy podwyższona inflacja to doskonały moment dla oszustów budujących struktury zwane piramidami finansowymi. Choć początkowo wyglądają one jak świetna okazja na pozyskanie dodatkowych funduszy, po czasie nie tylko nie przynoszą obiecanych zysków, ale powodują także utratę wpłaconych pieniędzy. Środki pozyskiwane w tej oszukańczej machinie nie są nigdzie inwestowane, przez to cały system potrzebuje lawinowego dopływu nowych uczestników, aby był w stanie się utrzymać. W polskim prawie, kierowanie lub organizowanie systemu sprzedaży lawinowej zaliczane jest do czynów nieuczciwej konkurencji. Osobom dopuszczającym się takiego procederu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do nawet 8 lat. Świadome wprowadzanie wpłacających w błąd co do rzeczywistego mechanizmu działania struktury finansowej, celem skłonienia ich do uiszczania w niej funduszy, wyczerpuje także znamiona przestępstwa oszustwa o którym mowa w art. 286 § 1 Kodeksu karnego. Ponadto, w myśl art. 178 Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, kara grozi również za sam fakt nielegalnego zarządzania aktywami i przyjmuje ona postać grzywny w maksymalnej wysokości 5 milionów złotych. Art. 99 ust. 1 oraz 2 Ustawy o ofercie publicznej również przewiduje za takie działania karę grzywny lub karę pozbawienia wolności.


Pomoc prawna dla oszukanych w piramidzie finansowej

Nasi specjaliści mieli już okazję pomagać wielu osobom oszukanym w piramidach finansowych, a pomoc ta w zdecydowanej większości przypadków doprowadziła do szczęśliwego odzyskania pieniędzy. Reprezentujemy naszych Klientów podczas całego procesu sądowego i podejmujemy wszystkie niezbędne kroki prawne, dokładając wszelkich starań w dowiedzenie słuszności Państwa roszczeń.

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej analizy sprawy, która pozwoli ocenić możliwości pomocy w Państwa sytuacji. Bez względu na to czy podejmą Państwo decyzję o powierzeniu nam prowadzenia sprawy, za analizę nie zostanie naliczona opłata.


Zapytaj co możemy zrobić dla Ciebie